Linux | Web development | Posted on January 1, 2015

 Ja visus iepriekšējos jaungada vakaros un nākošajās dienās biju noslinkojis un neko šeit nebiju ierakstījis. Tad nu šogad šo padarīšanu lauzīšu un jaunu gadu iesākšu ar jaunu ierakstu.. Protams, ar cerību, ka šogad arī tiks vairāk rakstīts, nekā iepriekš.. Lai vai arī iepriekš esmu rakstījis ka ceru ko vairāk uzrakstīt, bet līdz šim nav bijis nekas tāds par ko varētu ko uzrakstīt, jo rakstīt 1-2 rindkopu garus ierakstus arī īsti nevēlos. Tādus ierakstus var likt Facebook vai kur citur ( Tā vismaz es uzskatu )

Screenshot from 2015-01-01 21:20:28Kāds varbūt jau ir pamanījis, ka ir pamainījies bloga izskats. Par dizainu komentārus varat neizteikt,  jo tāpat zinu ka nav nekā spīdoša..Galvenais mērķis bija pašam izveidot savu WordPress tēmu, lai labāk zinātu kā to veidot  no 0, jo līdz šim cik kas ir darīts ta ir izmantoti boilerplate jeb blank tēmas, Pagaidām no admin puses tā ir ļoti minimāla, bet tas ar iespējām tikai turpināt iesākto. Vispār par šo WordPress tēmu padarīšanu būs jāsaņemas un jāuzraksta arī pašam, lai tiem, kam svešas mēles īsti nepadodas var ko apgūt un ir viss dzimtajā valodā..Lielākais priekš pašam par GTmetrix test rezultātu, jo tur tēma izrādījās diezgan labi izstrādāta jo nu abos testa etapos uzrādīja A līmeni..

Vēl no tādām lietām ir piemināms ka darba dēļ ( Serveru administrēšana) uz svetkiem sevi apdāvināju ar Asus Transformer 2015-01-01 21.42.01Book planšetdatoru. Pirmais pozitīvais 2015-01-01 21.38.52iespaids bija par WIN8, lai arī ikdienā cenšos izmantot tikai Linux operētājsistēmu, Windows 8 uz planšetes ar touchscreen ir ok. Bet nu tāpat apdomāju iespēju ar laiku uzlikt vismaz dualboot ar Linux. Par cik ar Linux desktopa ssh klientu patīk labāk darboties nekā ar Putty un remote administrēšanai ir tikai Linux kastes.. Papildus labums šim planšetdatoram ir papildus klaviatūra, kas atvieglo dažādus darbus..Pavisam aizmirsu, papildus arī nāca MS Office 2013..To protams vēl neesmu paspējis izmēģināt uz planšetes, Jo tā vietā izmantoju Libreoffice. Pagaidām neko vairāk nerakstīšu, jo plānā ir uzrakstīt kādu apjomīgāku rakstu, bet tur jāpagaida mazliet, līdz būs sanācis aktīvāk izmantot viņu ārpus mājas.

Šo pat es varētu nosaukt par pagājušā gada labāko pirkumu 🙂  

Īstenībā jau labu laiku ir vēlēšanās iesākt izveidot pāris tādus kā ievadsoļus Linux izmantošanā. Pagaidām gan tik tas ir idejas līmenī ( viens raksts ir tapis, pāris ir melnraksta stadijā, bet publicēts nav neviens 😀 ). Bet nu tā lai paliek kā jaungada apņemšanās..

Tags: